
STMicroelectronics
Product No:
TS882IQ2T
Manufacturer:
Package:
8-DFN (2x2)
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 2 GEN PUR 8DFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.0425
2.0425
10
1.83825
18.3825
25
1.73432
43.358
100
1.477725
147.7725
250
1.38757
346.8925
500
1.214119
607.0595
1000
1.005984
1005.984
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | 4.2mV |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-UFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | 78dB CMRR |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | TS882 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Output (Typ) | - |
| Propagation Delay (Max) | 16µs |
| Supplier Device Package | 8-DFN (2x2) |
| Current - Quiescent (Max) | 500nA |
| Current - Input Bias (Max) | 10pA |
| Voltage - Input Offset (Max) | 6mV @ 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 1.1V ~ 5.5V |