
STMicroelectronics
Product No:
TS883IQ2T
Manufacturer:
Package:
8-DFN (2x2)
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 2 GEN PUR 8DFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.128
2.128
10
1.9152
19.152
25
1.8069
45.1725
100
1.53938
153.938
250
1.445444
361.361
500
1.264773
632.3865
1000
1.047945
1047.945
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | 3.1mV |
| Output Type | Open-Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-UFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | 78dB CMRR, 80dB PSRR |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | TS883 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Output (Typ) | 50mA @ 5V |
| Propagation Delay (Max) | 23µs |
| Supplier Device Package | 8-DFN (2x2) |
| Current - Quiescent (Max) | 430nA |
| Current - Input Bias (Max) | 20pA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 5mV @ 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 0.9V ~ 5.5V |