
STMicroelectronics
Product No:
TS912IDT
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC CMOS 2 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.653
1.653
10
1.4801
14.801
25
1.40524
35.131
100
1.154345
115.4345
250
1.079048
269.762
500
0.953591
476.7955
1000
0.752837
752.837
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.3V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 400µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TS912 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.4 MHz |
| Voltage - Input Offset | 10 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 75 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |