
STMicroelectronics
Product No:
TS9222IYPT
Manufacturer:
Package:
8-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.8025
2.8025
10
2.5156
25.156
25
2.37348
59.337
100
2.022265
202.2265
250
1.898822
474.7055
500
1.661474
830.737
1000
1.376645
1376.645
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.3V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 900µA |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TS9222 |
| Current - Input Bias | 15 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 4 MHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 80 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |