
STMicroelectronics
Product No:
TS941ILT
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.5485
1.5485
10
1.3946
13.946
25
1.31556
32.889
100
1.120715
112.0715
250
1.052296
263.074
500
0.920778
460.389
1000
0.762926
762.926
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.0045V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.2µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | TS941 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 10 kHz |
| Voltage - Input Offset | 10 mV |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Output / Channel | 5 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 10 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |