
STMicroelectronics
Product No:
TS942AIDT
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.356
2.356
10
2.11375
21.1375
25
1.99386
49.8465
100
1.698885
169.8885
250
1.595202
398.8005
500
1.395797
697.8985
1000
1.156511
1156.511
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.0045V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.2µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TS942 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 10 kHz |
| Voltage - Input Offset | 5 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 5 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 10 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |