
STMicroelectronics
Product No:
TS944IPT
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.793
2.793
10
2.5042
25.042
25
2.3674
59.185
100
2.05181
205.181
250
1.946588
486.647
500
1.74667
873.335
1000
1.488982
1488.982
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.0045V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.2µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TS944 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 10 kHz |
| Voltage - Input Offset | 10 mV |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 5 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 10 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |