
STMicroelectronics
Product No:
TS952IPT
Manufacturer:
Package:
8-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.919
1.919
10
1.72425
17.2425
25
1.62678
40.6695
100
1.385955
138.5955
250
1.30131
325.3275
500
1.138651
569.3255
1000
0.943464
943.464
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 950µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TS952 |
| Current - Input Bias | 35 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 3 MHz |
| Voltage - Input Offset | 6 mV |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 10 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |