
STMicroelectronics
Product No:
TS971ILT
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.5675
1.5675
10
1.39935
13.9935
25
1.32848
33.212
100
1.09136
109.136
250
1.020186
255.0465
500
0.901569
450.7845
1000
0.711759
711.759
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 4V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | TS971 |
| Current - Input Bias | 200 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 12 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Output / Channel | 100 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 10 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |