
STMicroelectronics
Product No:
TS985IJT
Manufacturer:
Package:
6-CSP (1.2x0.80)
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 1 GEN PUR 6CSP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9785
0.9785
10
0.874
8.74
25
0.82992
20.748
100
0.681625
68.1625
250
0.637184
159.296
500
0.563084
281.542
1000
0.444543
444.543
2500
0.419378
1048.445
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | 3mV |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-UFBGA, CSPBGA |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | 43dB (Min) CMRR |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | TS985 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Output (Typ) | - |
| Propagation Delay (Max) | 300ns (Typ) |
| Supplier Device Package | 6-CSP (1.2x0.80) |
| Current - Quiescent (Max) | 19µA |
| Current - Input Bias (Max) | 0.04µA |
| Voltage - Input Offset (Max) | 8mV @ 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 1.8V ~ 5V |