
STMicroelectronics
Product No:
TSB511ILT
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
RAIL-TO-RAIL INPUTS AND OUTPUTS,
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.159
1.159
10
1.0355
10.355
25
0.98268
24.567
100
0.807025
80.7025
250
0.754414
188.6035
500
0.66671
333.355
1000
0.526348
526.348
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 3V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.8mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 6 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1.5 mV |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |