
STMicroelectronics
Product No:
TSB512IYST
Manufacturer:
Package:
8-MiniSO
Batch:
-
Description:
RAIL-TO-RAIL INPUTS AND OUTPUTS,
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.7385
1.7385
10
1.5618
15.618
25
1.47364
36.841
100
1.255615
125.5615
250
1.17895
294.7375
500
1.031567
515.7835
1000
0.854724
854.724
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 3V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.8mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 6 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1.5 mV |
| Supplier Device Package | 8-MiniSO |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |