
STMicroelectronics
Product No:
TSB582IYQ2T
Manufacturer:
Package:
8-DFN (3x3)
Batch:
-
Description:
200 MA OUTPUT CURRENT WITH THERM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.705
3.705
10
3.32595
33.2595
25
3.1445
78.6125
100
2.72517
272.517
250
2.585406
646.3515
500
2.319881
1159.9405
1000
1.977615
1977.615
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 2V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 8-WDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2.5mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Current - Input Bias | 2 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 3.1 MHz |
| Voltage - Input Offset | 2.4 mV |
| Supplier Device Package | 8-DFN (3x3) |
| Current - Output / Channel | 200 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |