
STMicroelectronics
Product No:
TSC101CILT
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.1375
2.1375
10
1.9171
19.171
25
1.80842
45.2105
100
1.54071
154.071
250
1.44666
361.665
500
1.265818
632.909
1000
1.048828
1048.828
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.9V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 450 kHz |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 165µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | TSC101 |
| Current - Input Bias | 5.5 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Input Offset | 200 µV |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Output / Channel | 60 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 24 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |