
STMicroelectronics
Product No:
TSC1021BIPT
Manufacturer:
Package:
8-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT 8TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.1375
2.1375
10
1.9171
19.171
25
1.80842
45.2105
100
1.54071
154.071
250
1.44666
361.665
500
1.265818
632.909
1000
1.048828
1048.828
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.45V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 800 kHz |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 300µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | TSC1021 |
| Current - Input Bias | 7 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Input Offset | 1.5 mV |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3.5 V |