
STMicroelectronics
Product No:
TSC102IYPT
Manufacturer:
Package:
8-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT 8TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.1325
4.1325
10
3.7145
37.145
25
3.51196
87.799
100
3.04361
304.361
250
2.887582
721.8955
500
2.591011
1295.5055
1000
2.20875
2208.75
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.4V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 800 kHz |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 420µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | TSC102 |
| Current - Input Bias | 5 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1.5 mV |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 30 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3.5 V |