
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
TSF40H200C
Manufacturer:
Package:
ITO-220AB
Batch:
-
Description:
DIODE ARRAY SCHOTT 200V ITO220AB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.2895
2.2895
10
1.9038
19.038
100
1.51487
151.487
500
1.281835
640.9175
1000
1.087617
1087.617
2000
1.033239
2066.478
5000
0.994394
4971.97
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | TSF40 |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Supplier Device Package | ITO-220AB |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 150 µA @ 200 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 750 mV @ 20 A |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 20A |