
STMicroelectronics
Product No:
TSH75CPT
Manufacturer:
Package:
16-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 16TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.1875
1.1875
10
0.97755
9.7755
25
0.91998
22.9995
100
0.85633
85.633
250
0.827374
206.8435
500
0.804232
402.116
1000
0.792652
792.652
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 118V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 100 MHz |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Obsolete |
| Current - Supply | 8.2mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TSH75 |
| Current - Input Bias | 6 µA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 65 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1.1 mV |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 55 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |