
Texas Instruments
Product No:
TSS721AD
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSCEIVER HALF 1/1 16SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.5385
5.5385
10
4.978
49.78
25
4.70592
117.648
100
4.078635
407.8635
250
3.869464
967.366
500
3.472041
1736.0205
1000
2.928232
2928.232
2500
2.781828
6954.57
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Half |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | Meter Bus |
| Data Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Base Product Number | TSS721 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |