
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
TSSE3U45H
Manufacturer:
Package:
SOD-123HE
Batch:
-
Description:
DIODE SCHOTTKY 45V 3A SOD123HE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6935
0.6935
10
0.59755
5.9755
100
0.413725
41.3725
500
0.345686
172.843
1000
0.294206
294.206
2000
0.262029
524.058
5000
0.248235
1241.175
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-123H |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | TSSE3 |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Supplier Device Package | SOD-123HE |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 mA @ 45 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 470 mV @ 3 A |