TSSW3U45HRVG
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
TSSW3U45HRVG
Package:
SOD-123W
Batch:
Datasheet:
Description:
DIODE SCHOTTKY 45V 3A SOD123W
User Guide
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Technology Schottky
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOD-123W
Product Status Active
Base Product Number TSSW3
Capacitance @ Vr, F -
Supplier Device Package SOD-123W
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 45 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Current - Average Rectified (Io) 3A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 470 mV @ 3 A