
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
TST30L150CW
Manufacturer:
Package:
TO-220AB
Batch:
-
Description:
DIODE SCHOTTKY 150V 15A TO220AB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.3275
2.3275
10
1.9342
19.342
100
1.539475
153.9475
500
1.30264
651.32
1000
1.105268
1105.268
2000
1.050006
2100.012
5000
1.010534
5052.67
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | TST30 |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Supplier Device Package | TO-220AB |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 150 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 150 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 15A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 920 mV @ 15 A |