
STMicroelectronics
Product No:
TSU102IQ2T
Manufacturer:
Package:
8-DFN (2x2)
Batch:
-
Description:
IC CMOS 2 CIRCUIT 8DFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.166
2.166
10
1.9475
19.475
25
1.8373
45.9325
100
1.56541
156.541
250
1.46984
367.46
500
1.286129
643.0645
1000
1.065644
1065.644
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.003V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 8-WFDFN |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 650nA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TSU102 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 9 kHz |
| Voltage - Input Offset | 100 µV |
| Supplier Device Package | 8-DFN (2x2) |
| Current - Output / Channel | 11 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.5 V |