
STMicroelectronics
Product No:
TSV358IYPT
Manufacturer:
Package:
8-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.4915
1.4915
10
1.32905
13.2905
25
1.2616
31.54
100
1.03626
103.626
250
0.968658
242.1645
500
0.856007
428.0035
1000
0.675802
675.802
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.6V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 500µA |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TSV358 |
| Current - Input Bias | 70 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.4 MHz |
| Voltage - Input Offset | 200 µV |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 80 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 6 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |