
STMicroelectronics
Product No:
TSV522AIST
Manufacturer:
Package:
8-MiniSO
Batch:
-
Description:
IC CMOS 2 CIRCUIT 8MINISO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.615
1.615
10
1.4516
14.516
25
1.36952
34.238
100
1.16679
116.679
250
1.095578
273.8945
500
0.958645
479.3225
1000
0.794295
794.295
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.89V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 45µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TSV522 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.15 MHz |
| Voltage - Input Offset | 600 µV |
| Supplier Device Package | 8-MiniSO |
| Current - Output / Channel | 55 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |