
STMicroelectronics
Product No:
TSV625IPT
Manufacturer:
Package:
16-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC CMOS 4 CIRCUIT 16TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.071
2.071
10
1.86485
18.6485
25
1.75902
43.9755
100
1.498625
149.8625
250
1.407178
351.7945
500
1.231276
615.638
1000
1.020205
1020.205
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.14V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 29µA |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TSV625 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 420 kHz |
| Voltage - Input Offset | 4 mV |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 74 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.5 V |