
STMicroelectronics
Product No:
TSV6294IPT
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC CMOS 4 CIRCUIT 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.976
1.976
10
1.77745
17.7745
25
1.67656
41.914
100
1.428515
142.8515
250
1.341324
335.331
500
1.173668
586.834
1000
0.972458
972.458
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.5V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 29µA |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TSV6294 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.3 MHz |
| Voltage - Input Offset | 4 mV |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 74 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.5 V |