
STMicroelectronics
Product No:
TSV631ICT
Manufacturer:
Package:
SC-70-5
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SC70-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.121
1.121
10
0.99845
9.9845
25
0.94772
23.693
100
0.778525
77.8525
250
0.727776
181.944
500
0.643131
321.5655
1000
0.507737
507.737
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.34V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 60µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | TSV631 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 880 kHz |
| Voltage - Input Offset | 3 mV |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Current - Output / Channel | 74 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.5 V |