
STMicroelectronics
Product No:
TSV714IPT
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC CMOS 4 CIRCUIT 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.2705
2.2705
10
2.0406
20.406
25
1.92508
48.127
100
1.64008
164.008
250
1.539988
384.997
500
1.347499
673.7495
1000
1.116497
1116.497
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.06V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 10µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TSV714 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 150 kHz |
| Voltage - Input Offset | 200 µV |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 56 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.5 V |