
STMicroelectronics
Product No:
TSV853AIST
Manufacturer:
Package:
10-MiniSO
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 10MINISO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.432
2.432
10
2.1869
21.869
25
2.06302
51.5755
100
1.757785
175.7785
250
1.650492
412.623
500
1.444171
722.0855
1000
1.196592
1196.592
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.7V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 130µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TSV853 |
| Current - Input Bias | 27 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.3 MHz |
| Voltage - Input Offset | 800 µV |
| Supplier Device Package | 10-MiniSO |
| Current - Output / Channel | 70 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |