
STMicroelectronics
Product No:
TSV911IYDT
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.425
1.425
10
1.273
12.73
25
1.2084
30.21
100
0.992465
99.2465
250
0.927732
231.933
500
0.81985
409.925
1000
0.647254
647.254
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 4.5V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 820µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | TSV911 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 8 MHz |
| Voltage - Input Offset | 100 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 35 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |