
Texas Instruments
Product No:
TSV912AIDDFR
Manufacturer:
Package:
TSOT-23-8
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT TSOT23-8
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.912
0.912
10
0.8018
8.018
25
0.75354
18.8385
100
0.614935
61.4935
250
0.571178
142.7945
500
0.486096
243.048
1000
0.388873
388.873
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 4.5V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SOT-23-8 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 550µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TSV912 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 8 MHz |
| Voltage - Input Offset | 300 µV |
| Supplier Device Package | TSOT-23-8 |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |