
STMicroelectronics
Product No:
TSV914AIYPT
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.2325
2.2325
10
2.0045
20.045
25
1.8905
47.2625
100
1.61082
161.082
250
1.512514
378.1285
500
1.323445
661.7225
1000
1.096576
1096.576
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 4.5V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 780µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TSV914 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 8 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1.5 mV |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 35 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |