
STMicroelectronics
Product No:
TSV992IST
Manufacturer:
Package:
8-MiniSO
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8MINISO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.3775
1.3775
10
1.235
12.35
25
1.17192
29.298
100
0.96254
96.254
250
0.899802
224.9505
500
0.795169
397.5845
1000
0.62776
627.76
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 10V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 820µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TSV992 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 20 MHz |
| Voltage - Input Offset | 100 µV |
| Supplier Device Package | 8-MiniSO |
| Current - Output / Channel | 35 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |