
STMicroelectronics
Product No:
TSV994IPT
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.957
1.957
10
1.76035
17.6035
25
1.66098
41.5245
100
1.41512
141.512
250
1.328784
332.196
500
1.162686
581.343
1000
0.963366
963.366
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 10V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 820µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TSV994 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 20 MHz |
| Voltage - Input Offset | 100 µV |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 35 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |