
STMicroelectronics
Product No:
TSX564AIYPT
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC CMOS 4 CIRCUIT 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.0495
3.0495
10
2.73885
27.3885
25
2.58932
64.733
100
2.24409
224.409
250
2.128988
532.247
500
1.910336
955.168
1000
1.62849
1628.49
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.1V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 250µA |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TSX564 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 900 kHz |
| Voltage - Input Offset | 600 µV |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 92 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |