
STMicroelectronics
Product No:
TSX711ILT
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.7005
1.7005
10
1.52855
15.2855
25
1.4421
36.0525
100
1.228825
122.8825
250
1.153832
288.458
500
1.009584
504.792
1000
0.836522
836.522
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.4V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 660µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | TSX711 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 2.7 MHz |
| Voltage - Input Offset | 200 µV |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Output / Channel | 71 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |