
STMicroelectronics
Product No:
TSX712IDT
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC CMOS 2 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.812
2.812
10
2.527
25.27
25
2.38374
59.5935
100
2.031005
203.1005
250
1.907068
476.767
500
1.668675
834.3375
1000
1.38262
1382.62
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.4V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 660µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TSX712 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 2.7 MHz |
| Voltage - Input Offset | 200 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |