
STMicroelectronics
Product No:
TSX7192IYST
Manufacturer:
Package:
8-MiniSO
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8MINISO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.3155
3.3155
10
2.97825
29.7825
25
2.8158
70.395
100
2.440455
244.0455
250
2.315302
578.8255
500
2.077517
1038.7585
1000
1.75446
1754.46
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 2.4V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 660µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TSX7192 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 8.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 200 µV |
| Supplier Device Package | 8-MiniSO |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |