
STMicroelectronics
Product No:
TSX922IQ2T
Manufacturer:
Package:
8-DFN (2x2)
Batch:
-
Description:
IC CMOS 2 CIRCUIT 8DFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.603
2.603
10
2.33985
23.3985
25
2.20742
55.1855
100
1.880905
188.0905
250
1.76605
441.5125
500
1.545308
772.654
1000
1.2804
1280.4
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 17V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 8-WFDFN |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2.8mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TSX922 |
| Current - Input Bias | 10 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 10 MHz |
| Voltage - Input Offset | 4 mV |
| Supplier Device Package | 8-DFN (2x2) |
| Current - Output / Channel | 74 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |