
STMicroelectronics
Product No:
TSX9291ILT
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.8905
1.8905
10
1.69765
16.9765
25
1.60132
40.033
100
1.364295
136.4295
250
1.28098
320.245
500
1.120867
560.4335
1000
0.92872
928.72
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 27V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2.8mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | TSX9291 |
| Current - Input Bias | 10 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 16 MHz |
| Voltage - Input Offset | 4 mV |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Output / Channel | 74 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |