
STMicroelectronics
Product No:
TSZ122IQ2T
Manufacturer:
Package:
8-DFN (2x2)
Batch:
-
Description:
IC OPAMP ZERO-DRIFT 2 CIRC 8DFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.1375
2.1375
10
1.9209
19.209
25
1.81222
45.3055
100
1.543845
154.3845
250
1.449624
362.406
500
1.268421
634.2105
1000
1.050985
1050.985
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.19V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Zero-Drift |
| Package / Case | 8-UFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 31µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TSZ122 |
| Current - Input Bias | 70 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 400 kHz |
| Voltage - Input Offset | 1 µV |
| Supplier Device Package | 8-DFN (2x2) |
| Current - Output / Channel | 18 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |