
STMicroelectronics
Product No:
TSZ182IQ2T
Manufacturer:
Package:
8-DFN (2x2)
Batch:
-
Description:
IC OPAMP ZERO-DRIFT 2 CIRC 8DFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.109
2.109
10
1.89525
18.9525
25
1.7879
44.6975
100
1.52323
152.323
250
1.430244
357.561
500
1.251454
625.727
1000
1.036925
1036.925
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 4.7V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Zero-Drift |
| Package / Case | 8-UFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 700µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TSZ182 |
| Current - Input Bias | 30 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 3 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 µV |
| Supplier Device Package | 8-DFN (2x2) |
| Current - Output / Channel | 29 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.2 V |