TSZU52C9V1
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
TSZU52C9V1
Package:
0603
Batch:
Datasheet:
Description:
603, 150MW, 5%, SMALL SIGNAL ZEN
User Guide
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±4.99%
Power - Max 150 mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Base Product Number TSZU52
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Supplier Device Package 0603
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA