TT21F105Z500CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
TT21F105Z500CT
Description:
CAP CER 1UF 50V Y5V 0805
User Guide
Mfr Walsin Technology Corporation
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Low Profile
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C