TT21F106M100CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
TT21F106M100CT
Description:
CAP CER 10UF 10V Y5V 0805
User Guide
Mfr Walsin Technology Corporation
Series TT
Package Bulk
Ratings -
Features Low Profile
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C