TT21X225M160CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
TT21X225M160CT
Description:
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0805
User Guide
Mfr Walsin Technology Corporation
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Low Profile
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 2.2 µF
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C