TT31F105Z160CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
TT31F105Z160CT
Description:
CAP CER 1UF 16V Y5V 1206
User Guide
Mfr Walsin Technology Corporation
Series TT
Package Bulk
Ratings -
Features Low Profile
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C