TT32F106Z100CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
TT32F106Z100CT
Description:
CAP CER 10UF 10V Y5V 1210
User Guide
Mfr Walsin Technology Corporation
Series TT
Package Bulk
Ratings -
Features Low Profile
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C