
Vishay Sprague
Product No:
TVA1311-E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 150UF 50V AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.4625
5.4625
10
4.9153
49.153
50
4.25961
212.9805
100
3.71355
371.355
500
3.05824
1529.12
1000
2.839797
2839.797
2500
2.785182
6962.955
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Sprague |
| Series | TVA ATOM® |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | - |
| Capacitance | 150 µF |
| Applications | Audio |
| Lead Spacing | - |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Size / Dimension | 0.375" Dia x 0.937" L (9.52mm x 23.80mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |